+421 (0)903612375, +421 (0)903618250

Komíny

Komínový systém ZOP

Prečo komínový systém ZOP?

V ponuke pre Vás máme širokú ponuku certifikovaných komínových zostáv od firmy ZOP. Stavať ZOP komín bude pre Vás zábava.

  • ZOP UNI so šamotovou vložkou W3 jedinečnej kvality so 150 ročnou tradíciou /Made in Germany/.Tieto šamotové vložky sa vyznačujú tvarovou stálosťou, presnosťou, vysokou hladkosťou povrchu, vysokou odolnosťou voči kyselinám a mechanickému poškodeniu.W3 šamotové vložky sú použiteľné na všetky druhy paliva: plynné, kvapalné a tuhé palivá.
  • Žiaruvzdorná izolácia z minerálnych vlákien jednoducho a presne zapadá medzi tvárnicu a vložku.
  • Ľahčené betónové tvárnice sa vyznačujú vysokou pevnosťou a nízkou hmotnosťou. Tvárnice majú výšku 33 cm, čo je len 3 tvárnice na 1 meter komína.
  • Dvojdielne plynotesné komínové dvierka, ktoré sú podmienkou k revízii komína sú súčasťou základnej zostavy.
  • Dekoračné tvárnice sa vyrábajú zo špeciálnej zmesi ľahčeného betónu v troch farebných vyhotoveniach: čierna, biela, tehlovo červená. Tvránice nie je potrebné zatepľovať.
  • Všetky komponenty komína sú vyrobené tak, aby do seba jednoducho zapadali, vďaka čomu je montáž komínového systému ZOP jednoduchá rýchla. Všetky prvky komínového systému sú certifikované a vyhovujú prísnym kritériám európskych noriem. Na kompletný komínový systém poskytuje výrobca 30 rokov záruku s podmienkou použitia originálnych dielov komínového systému.

Nerezové komíny ZOP

V ponuke máme:

  • jednoplášťový komínový systém je vyrobený z kyselinovzdornej nerezovej ocele typ 1.4404 podľa DIN 17411
  • trojplášťové komínové systémy sú vyrobené z kyselinotvornej nerezovej ocele typ 1.4404 podľa DIN 17441 hrúbky 0,6 mm

Tieto typy komínov sú odolné voči účinkom korózie pôsobiacich pri kondenzácii kyselín počas procesu horenia. Para kondenzuje na studených vnútorných stenách komína a /ako kondenzát/ je odvedená do misky pre kondenzát umiestnenej na spodku komína. Na čistenie týchto komínov používať výlučne nerezové alebo plastové kefy. Sú dostupné aj vo všetkých farebných odtieňoch RAL. Výhodou tohto systému je možnosť použitia komínových vložiek vo vnútri budov, v prípade neskôr stavaných komínov, ako aj počas renovácie starších komínov. Nerezový program od firmy ZOP je doplnený aj o flexibilný a oválny komínový systém, ktoré sú odpoveďou na mnohé technické riešen a, takisto aj o nerezové doplnky, ktoré skvalitnia Váš komín po estetickej aj technickej stránke, zvýšia funkčnosť aj výkon nového i prestavaného komína.