Kúrenie drevom

Palivové drevo je obnoviteľný, ekologický a cenovo nenáročný zdroj energie. Prečítajte si ako znížiť svoje náklady na vykurovanie. Začnite zároveň šetriť životné prostredie s pravými kanadskými krbovými kachlami a vložkami.

Stromy k vlastnému rastu potrebujú CO2 a naopak produkujú kyslík. Pri spaľování dreva, sa do ovzdušia uvoľňuje CO2, ktorý je opätovne spotrebovaný pre rast nových stromov. To znamená, že pri spalovaní dreva vzniká rovnováha medzi produkciou a spotrebou CO2. Drevo sa tým zaraďuje medzi šetrný zdroj tepla k životnému prostrediu.

Drevo je dôležité nechať dobre vyschnúť – vlhké drevo má menšiu výhrevnosť rastie tak jeho spotreba pri rovnakom výkone. Pokiaľ budete kúriť tvrdým drevom bukom alebo dubom, spotrebujete ho menej, než dreva mäkkého – napríklad smreku alebo borovice. Tvrdé drevo nemá väčšiu výhrevnosť, ale len vyššiu mernú hmotnosť. Pretože je nutné nechať drevo dobre preschnúť, je ideálne zásobiť sa na 2-3 sezóny dopredu. To síce vyžaduje skladovacie priestory, ale tento krok sa vám rozhodne oplatí.