Krbové vložky Mijori

Tieto krbové vložky pripravujeme a prispôsobujeme na objednávku – napíšte nám na info@frabiz.sk alebo zavolajte na 0903 618 250.

Špička medzi teplovodnými krbovými vložkami – Mijori mení svet krbov.

Vysoká účinnosť, veľký výkon, nízke dechtovanie, možnosť kúriť aj pri dlhodobejšom výpadku elektrickej energie, dlhá životnosť a bezpečnosť, to všetko v sebe spája patentovaný systém Mijori. Tento systém sa  skladá z drevosplyňujúcej kozubovej vložky, nerezového nízkoteplotného výmenníka a mastenca. Splyňovacia kozubová vložka Mijori znamená dlhý interval prikladania, aj 1-2x za 24 hodín + vyberanie popola raz za 1-2 týždne.

Výmenník Mijori je jediný nerezový teplovodný výmenník, ktorý umožňuje výstup teplej vody od 50 ͦC a , nie je potrebné dodržiavať teplotu vratnej vody 65 ͦC termostatickým trojcestným ventilom, nerezový materiál zabezpečuje dlhú životnosť a pri stanovených podmienkach aj prevádzku bez vody.

Mastenec je úžasný akumulačný materiál, ktorým sa kozubová vložka a výmenník zalieva, tým sa udržuje pomerne stabilná teplota bez výraznej zmeny teplôt ako je to u bežných krbových vložiek, ktoré sú v obstavbe
ochladzovaná vzduchom. Táto mastencová akumulácia zabezpečuje, že počas horenia a nehorenia oproti bežným teplovodným vložkám po rozkúrení resp. po naložení novej dávky paliva dochádza k veľmi rýchlemu nábehu kúrenia.

Tento vykurovací systém je vyšperkovaný automatickou reguláciou s lambda sondou, ktorá meria obsah kyslíka v spalinách a tento údaj potom umožňuje regulácii dodávať presne požadované množstvo vzduchu na horenie. Táto regulácia presne reguluje horenie a podstatne predlžuje horenie a interval prikladania oproti tej istej vložke bez regulácie.

Viac informácií na stránke výrobcu http://www.mijori.sk/